Dantenų recesijų gydymas

Dantenoms pradėjus slinkti nuo danties ir artėjant prie dantų šaknies paviršiaus, prasideda dantenų recesija. Progresuojant šiai patologijai, atsidengia danties kaklelis ar dalis šaknies. Dantų recesiją galima pastebėti namų sąlygomis – per veidrodėlį: jeigu dantenos bus apimtos recesijos – pastebėsite kur kas aukštesnį danties paviršių, lyginant su kitais dantimis. Recesijos paveikti dantys labai dažnai yra jautrus šalčiui, taip pat jautresni valantis dantis ,ilgainiui gali formuotis šaknies erozijos, kariesas. Dantenos išplonėja, gali kraujuoti, skaudėti.

Nors dantenų recesija dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau sudarko ir jauno žmogaus šypseną.

 

Dantenų recesijos simptomai:

 1. Dantų skausmas;
 2. Dantenų konsistencijos pakitimai;
 3. Dantenų spalvos pokyčiai;
 4. Dantų jautrumas kaklelio srityje;
 5. Dantenų krašto atsitraukimas.
recesiju gydymas pries
recesiju gydymas 2sav po operacijos

Dantenų recesijos prieš gydymą

Dvi savaitės po recesijų gydymo

Priežastys

Gydytojų periodontologų praktika nustatė šias priežastis, skatinančias dantenų recesijos atsiradimą:

 • Dantenų ir periodonto audinių uždegimas;
 • Dantenų trauma, kilusi dėl:
 • netaisyklingo valymo dantų šepetėliu,
 • per trumpų lūpų, skruosto ir liežuvio pasaitėlių – jiems judant yra tempiamos dantenos,
 • netaisyklingai pritaikytų dantų protezų kraštų,
 • aštrių daiktų laikymo burnoje.
 • Netaisyklinga dantų padėtis, dantų susigrūdimas sudaro palankias sąlygas alveolės kaulo „tirpimui“ ir tuo pačiu recesijai.

 

Ligos eiga

Jeigu dantenų recesijos simptomai kol kas nėra žymūs, o priežastys yra aiškios, tai yra didelė tikimybė, kad recesija bus išgydyta ar bent jau sustabdyta ir kontroliuotina.

 

Recesijos gydymo būdai:

Pirmiausia reikia pašalinti recesijos priežastis – pasaitėlių plastika, seklaus prieangio plastika, nekokybiškų plombų pakeitimas, dantų protezų korekcija, žinoma profesionali burnos higiena. Tik po to įvertinus recesijos laipsnį parenkamas dantenų plastikos operacijos tipas. Labai dažnai tenka daryti laisvo dantenų transplantanto iš gomurio operaciją. Tai yra auksinis standartas, pasiekiami geriausi rezultatai. Kartais galima panaudoti sintetines dantenų membranas, bet jų prigijimas blogesnis. Jeigu apie dantį yra pakankamai likę stangriųjų dantenų, galima apsieiti ir be transplantacijos iš gomurio.

Chirurginis gydymas yra labai efektyvus, jeigu pacientas po operacijos paiso burnos higienos taisyklių. Tokiu atveju pooperacinis laikotarpis bus mažiau komplikuotas.