Dantų dilimo profilaktika ir gydymas

Patologinis dantų dilimas – kas tai?

Patologinis dantų dilimas – itin dažna dantų patologija visuomenėje. Dėl įvairių veiksnių dantys dyla ir jaunuolių tarpe.

Didžiausią įtaką dantų dilimui daro:

  • DANTŲ EROZIJA, atsirandanti danties irimo, paveikto rūgšties, metu. Dantų erozija iš pradžių nėra skausminga, tačiau vėliau pereinanti į sunkesnės stadijos kariesą, galintį ilgainiui išprovokuoti kitas dantų ligas;
  • bruksizmo kapaBRUKSIZMAS (griežimas dantimis). Šis nevalingas įprotis gali atsirasti dėl netaisyklingo sąkandžio ar nepilnavertės mitybos. Taip pat žmogui gali trūkti B grupės vitaminų, kalcio ar magnio. Griežimą dantimis gali sukelti ir nervų sistemos sutrikimai, įvairūs išgyvenimai, nerimas ar prastas miegas (poilsio trūkumas). Manomą, kad bruksizmą galima net paveldėti. Jeigu anksčiau teko plombuoti ar protezuoti dantis ir jaučiate, kad naktį griežiate dantimis – verta sunerimti dėl plombų ar protezų tinkamumo Jūsų dantimis – galbūt jie per aukšti ir iškraipo natūralų Jūsų sąkandį? Jeigu nepavėluosite, gydytojas protezus ar plombas nušlifuos, tačiau jeigu delsite, gali būti kad nuo bruksizmo jos pačios skils ir teks dailinti dantis iš naujo.

Dantų dilimo procesas ypač paspartėja, kuomet yra aktyvūs pastarieji du veiksniai. Jeigu manote, kad Jūsų dantys stipriai dyla, Jums atvykus į Rajecko kliniką būtų atliekami 3 žingsniai:

1. Pacientui kreipiantis dėl dantų dilimo, pirmiausia yra atliekama apžiūra ir suteikiama konsultacija. Užpildoma paciento sveikatos knygelė, padedanti nustatyti dantų dilimo priežastis. Dažniausia dantų dilimo priežastis – burnoje ir skrandyje susidariusios rūgštys maisto medžiagų skaidymo metu – šios nuolat patenka ant dantų kietųjų audinių.

2. Išsiaiškinus dantų dilimo priežastis, atliekamas restauracinis dantų atstatymas. Odontologas pagal dantų nudilimo lygį nustato kaip atstatyti tinkamą dantų sąkandį. Yra du variantai: arba plombuoti karštu kompozitu (plomba), atstatant vainikus, arba protezuoti. T. Rajecko odontologijos klinikoje naudojamas modernus dantų atstatymo būdas – karštas kompozitas. Tai tvirtumu ir ilgaamžiškumu pasižymintis danties atstatymo būdas. Kompozitui naudojama medžiaga pagal fizikines savybes yra labai artima natūraliam danties emaliui. Protezavimo atveju, ant nudilusio danties yra cementuojama bemetalė keramika, reikalinga atkurti prarastą danties formą.

3. Atstačius visus dantis, pagal individualų atspaudą, pagaminama naktinė dantų kapa. Ją pacientas turi nešioti naktį, apsaugant dantis nuo tolimesnio dilimo. Pacientas privalo kartą per metus pasitikrinti dantis pas savo odontologą, užtikrinant pastarojo gydymo efektyvumą ir puikią dantų sveikatą.
T. Rajecko klinikos gydytojai konsultacijos metu Jums suteiks visą išsamią informaciją apie Jūsų dantų puikios sveikatos palaikymą.

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.

1. Dantu nudilimo pažeisti dantys prieš gydymą
Dantų nudilimo pažeisti dantys prieš gydymą
2. Nudilę dantys atstatyti
Nudilę dantys atstatyti