Kaip elgtis po sinuso dugno pakėlimo operacijos

Kraujavimas. Po sinuso dugno pakėlimo operacijas 24 valandas iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti, dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po keleto valandų. Nereikia išsigąsti, jei pirmąsias kelias paras nestipriai pakraujuos iš nosies, ypač jei tai atsitiks pasilenkus žemyn. .;

Patinimas. Didžiausias patinimas būna antrą trečią parą po operacijos. Kartais žando arba paakio srityje gali atsirasti mėlynė.

Kaip elgtis pirmąja para po operacijos? Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Taip pat draudžiama pūsti ar stipriai traukti nosį, sulaikyti čiaudulį, rūkyti. Valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą.

Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokio pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Prieš miegą rekomenduojama įlašinti į nosį vaistų, o miegoti geriausia ant priešingos pusės.

Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:

 • Nurodytą dozę reikia gerti 3-4 kartus per dieną 7 dienas;
 • Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen”), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2-3 kartus per dieną 2-5 dienas;
 • Nosies gleivinę sutraukiantys vaistai: lašinti į operuotos pusės šnervę 3-4 kartus per dieną keletą lašų 5 dienas;
 • Visi iki tol paskirti vaistus tęsiami tomis pačiomis dozėmis.

Kaip elgtis pirmąją savaite po operacijos?

 • Burnos higiena. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius, skalauti bumą 0.2% chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu prieš tai neišsivalius dantų, gali patamsėti dantys.
 • Nosies priežiūra. Keletą dienų po operacijos iš nosies gali pakraujuoti palenkus galvą į priekį. Be to, nosis gali būti užgulta dėl gleivinės paburkimo. Būtina į nosį lašinti paskirtus vaistus, bet ne ilgiau kaip 4-5 dienas, kadangi patys vaistai gali sukelti slogą. Dvi savaites po operacijos negalima pūsti nosies (geriau lengvai patraukti, prieš tai įlašinus vaistų). Čiaudėti galima tik pro bumą ir plačiai išsižiojus, kad sinusų nepažeistų oro slėgio banga. Svarbu saugotis peršalimo ligų.
 • Pirmąją savaitę nerekomenduojama sportuoti, dirbti pasilenkus, būti daug dulkių turinčioje aplinkoje. Draudžiama nardyti, nerekomenduojama skristi lėktuvu.
 • Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį žaizdos netraumuojantį maistą.
 • Siūlės. Visi siūlai išimami po septynių dienų.
 • Rūkymas ir alkoholis. Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir kaulo susidarymui, rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos. Alkoholio rekomenduojama nevartoti septynias dienas po operacijos.

Kaip elgtis pirmąjį mėnesi po operacijos?

 • Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai ir nosies lašai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais. Rekomenduojama vengti dirbti pasilenkus.
 • Nuo trečiosios savaitės galima atnaujinti sausumos sporto treniruotes. Pirmąjį mėnesį po operacijos nerekomenduojama nardyti,

Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, galvoje atsiranda sunkumo jausmas, kuris pasilenkus į priekį sustiprėja, ir iš nosies skiriasi nemalonaus kvapo išskyros, skambinkite į kliniką skraidyti lėktuvu.