Dantų implantacijos eiga

Kaip atliekama dantų implantacija? Tik 5 žingsniai iki Jūsų tikslo!

dantu-implantai-slider7Ko gero, kaip ir kiekvienas gydymas, dantų implantacija gali pasirodyti ne tik kad skausminga, bet ir labai ilga, sudėtinga ar varginanti. Tačiau toliau mes pateikiame 5 etapus nuo diagnozės ir implantacijos iki gijimo ir priežiūros, kurie padės Jums suprasti, kodėl dantų implantacija nėra nei varginanti, nei komplikuojanti Jūsų ilgalaikius planus, jei tai susiję su Jūsų darbais. Svarbiausias, ko gero yra pats pirmasis etapas pasirenkant patikimą implantologą, galintį atlikti tikslią diagnozę ir profesionaliai gydyti bei konsultuoti toliau aprašomuose žingsniuose.

implantacijos trukmes grafikas

1 etapas: gydytojo konsultacija ir diagnozė. Iš pradžių, gydytojas padarys panoraminę rentgeno nuotrauką, kad galėtų įvertinti situaciją Jūsų burnoje. Tuo pačiu metu jis patars kokį gydymą galima taikyti Jūsų atveju, kiek implantų reikės, kad būtų atkurta Jūsų natūrali šypsena ir sumažinti šiuo metu patiriami nepatogumai. Sudetingais atvejais dažniausiai reikalingos kompiuterinės tomografijos nuotraukos, kurie padeda trimatėje erdvėje tiksliai nustatyti reikiamo implanto ilgį ir skersmenį, įdėjimo vietą. Jei suplanuotoje vietoje nepakanka kaulų audinio, kad implantas galėtų sėkmingai prigyti, bus reikalinga papildoma procedūra, kurios metu bus atkuriamas kaulas. Po to bus sudarytas gydymo planas, paskirta dantų implantavimo operacijos data.

2 etapas: implantacijos procedūra. Dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Jos metu atliekama nedidelė procedūra, naudojant vietinius anestetikus, todėl Jūs nejausite nei skausmo, nei kitų nemalonių pojūčių. Odontologas įtvirtins implantą ir susiųs žaizdą suplanuotoje ir su Jumis aptartoje vietoje. Ši procedūra truks apie 20-30 minučių. Jei vienu metu bus implantuojama daugiau implantų, operacija gali užtrukti daugiausiai kelias valandas. Odontologas patars, kaip reikėtų prižiūrėti implanto vietą viso gijimo metu. Tai labai svarbu.

3 etapas: gijimas. Po dantų implantacijos galite jausti nežymius skausmus operuotoje vietoje, jei operacija buvo sudėtingesnė. Tačiau jei ji buvo nesunki, galite išvis nejausti jokio skausmo, o patinimas praeiti jau po poros dienų. Vienu ar kitu atveju gydytojas Jums paskirs vaistus nuo skausmo, kartais antibiotikus, kuriuos reikės vartoti pagal jo nurodymus infekcijos profilaktikai. Po dantų implantacijos reikės laukti, kol žandikaulis priims implantą „kaip savą”, t.y. jis prigis kaule. Priklausomai nuo procedūros bei pasirinkto implanto, tai gali trukti 6 – 8 savaites (renkantis STRAUMANN SLActive implantus 3 – 4 savaites), jei Jums buvo atlikta papildoma kaulo priauginimo operacija – iki 9 mėnesių.

4 etapas: naujo danties tvirtinimas. Jei žandikaulyje implantas prigyja, galima atlikti protezavimą. Dažniausiai prieš jį reikalinga atidengti implanto tvirtinimo metu užsiūtas dantenas. Tačiau tai paprasta ir neskausminga procedūra, kai atliekamas nedidelis pjūvis. Po jo atidengus implantą, užsukama gijimo galvutė ir laukiama, kol dantenos sugis. Tuo tarpu, odontologas padaro Jūsų naujo danties atspaudą, pagal kurį laboratorijoje bus sukurtas dantų protezas. Kai šis yra pagamintas, belieka pritvirtinti prie implanto.

DĖMESIO! Pasaulyje egzistuoja daugybė įvairių STRAUMANN protezavimo detalių kopijų, nė viena jų neatitinka originalių STRAUMANN gaminių savybių. Todėl rekomenduojame: jei STRAUMANN pasirinkote kartą, rinkitės visada, ir mes pažadame, kad jūsų šypsenos nedrums jokie rūpesčiai.

5 etapas: priežiūra. Turint implantą, labai svarbi yra priežiūra. Kiekvienu atveju ji gali šiek tiek skirtis, todėl odontologas patars, kaip prižiūrėti burnos higieną, kad naujasis dantų implantas tarnautų visą gyvenimą.