1. Ar galima nėščiai moteriai traukti dantį? Ar stomatologo naudojami nuskausminamieji vaistai nepakenks vaikui?
Nei rovimas, nei plombavimas neišprovokuos persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, jei pati moteris bus rami ir dalykiška. Visas komplikacijas gali sukelti tik išgyvenamas stresas, didelė baimė, todėl odontologinės procedūros turi būti atliekamos tik gerai nuskausminus.
2. Man kliba visi dantys, gydytojai nustatė, jog yra parodontozė ir reikia daryti operaciją. Ar jūsų klinikoje atliekamos tokios operacijos?
Taip mūsų klinikoje atliekamos tokios operacijos. Vertinant tai, kad Jūsų visi dantys turi paslankumą, galima spręsti, jog pas Jus neigiami pokyčiai dėl parodontozės pažengę. Pirmiausia reikėtų gerai įvertinti Jūsų situaciją, atlikti visus reikiamus tyrimus ir tik tada paskirti tinkamą gydymą. Paprastai parodontozės gydymas yra kompleksinis – jis neapsiriboja vien tik operacija. Chirurginį parodontozės gydymą rekomenduojame daryti tik tais atvejais kai kiti parodontozės gydymo metodai neduoda teigiamo efekto.
3. Nuo kokio amžiaus galima dėti implantus?
Implantus galima dėti kuomet žandikaulis nustoja augti. Taigi jauniems pacientams dantų implantus galima naudoti tik tada, kai jų žandikauliai visiškai išsivysto. Pacientui, kuriam žandikaulis visiškai išsivystęs, reikia nustatyti ar nėra jokių reikšmingų medicininių rizikos veiksnių.
4. Ar implantacijos metu jaučiamas skausmas?
Dantų implantacijos metu naudojami vietiniai anestetikai, sumažinantys chirurginės intervencijos sukeliamą diskomfortą. Esant sudėtingesnėms chirurginėms procedūroms, skausmą mažinantys vaistai yra suleidžiami į veną.
5. Su kokia rizika galima susidurti?
Prasta burnos higiena, sutrikęs žaizdos gijimas dėl ligų (pavyzdžiui, diabeto ar osteoporozės) gali sumažinti implanto išlikimo tikimybę. Kiekviena chirurginė intervencija susijusi su rizika, todėl pacientai visada turi pasitarti su odontologu – jis įvertins, ar dantų implantai yra tinkamas pasirinkimas.
6. Kiek kainuoja dantų implantai?
Pirminė gydymo naudojant dantų implantus kaina svyruoja priklausomai nuo konkretaus atvejo sudėtingumo: kiek reikia implantų, ar reikia stiprinti kaulą? Išlaidų planas gali būti sudarytas po to, kai bus atsakyta į šiuos klausimus. Turi būti įvertinta pati chirurginė intervencija, laboratorijos darbas, protezas ir užmokestis odontologui bei dantų technikui. Daugeliu atvejų dantų implantai, nepaisant didesnių investicijų, ilgainiui gali būti ekonomiškesnis sprendimas.
7. Ar dantų implantaciją apmoka draudimas?
Daugelis draudimo kompanijų dantų implantų, kaip ir daugelio pasirenkamų procedūrų, neapmoka. Dantų implantavimo paslaugą galima apmokėti galima ne tik iš karto, tai galima padaryti ir tarpininkaujant su kredito įstaigomis.
8. Kas atsitiks, jei mano organizmas nepriims implanto?
Tokia situacija implantologijos praktikoje pasitaiko labai retais atvejais. Prieš atliekant operaciją, yra atliekami detalūs tyrimai, kurie leidžia įvertinti galimybę nešioti implantus.
Jeigu taip nutiktų, implantas bus išimamas, o žaizda sugydoma. Paprastai žaizdai sugijus, galima pakartotinai įdėti kitą implantą.
9. Kiek ilgai tarnauja implantai?
Jei Jūsų organizmas priima implantą ir jei implantas yra tinkamai prižiūrimas, jis turi tarnauti ilgą laiką. Daug implantų tarnavo ilgiau nei 40 metų.
10. Kaip man reikės prižiūrėti savo implantą?
Priežiūra namuose – tai valymas ir skalavimas. Ilgalaikei sveikatai ir sėkmei užtikrinti reikia reguliariai lankytis pas odontologą.
11. Kiek laiko užtruks implanto įdėjimas, gijimas ir danties atstatymo procedūros?
Visas procesas paprastai užtrunka nuo 3 iki 9 mėnesių, priklausomai nuo Jūsų gydymo plano.
12. Ką aš galiu valgyti po implantų įdėjimo?
Implantologas nurodys dietą kelioms dienoms po implantų įdėjimo, kurioje bus nurodyti kai kurie „minkšti“ maisto produktai.